Horní Václavov

Start a cíl vašich výletů
Horní Václavov, německy Oberwildgrub, je severozápadní část obce Václavov u Bruntálu. Svojí velikostí a přívětivými starousedlíky si vás získá, stejně tak jako jeho okolí.

V Horním Václavově se můžete těšit na výbornou dostupnost lyžařských středisek pro aktivní způsob využití dovolené. Nejbližší skiareál Čerťák je vzdálen pouhých 600m, větší střediska Karlov a Kopřivná v dojezdovém čase 5 resp. 7 min. Na pověstný Praděd je možno vyjet kyvadlovou dopravou se zastávkou pouhých 10 min. od horské chat Na Pastvinách, z parkoviště Hvězda.

Okolí poskytuje také možnosti nespočtu běžkařských a cyklistických tras a osvěžení při letní rekreaci může poskytnout 10 km vzdálená nádrž Slezská Harta.

Horní Václavov je 3 km dlouhá vesnice s bohatou historií. V obci je vybudována telefonní síť, dálkové kabely, vodovodní řád, plynofikace, byl zrevitalizován potok a vysvěn rybníček, který slouží jako záchytná nádrž. Obec se může pyšnit kostelem a kaplikčkou, prodejnou se smíšeným zbožím, dvěma pohostinstvími, poštou i knihovnou.

Zajímavosti

Rozloha obce

12,1 km2

Nejbližší sjezdovka

Ski areál Čerťák, 600 m

První zmínka o obci

1405

Počet pohostinství

2